Hakkımızda


Firmamız 1975 yılında Hasköy de faaliyetine başlamıştır.Ürettiğimiz makinalar da daima müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.
Tüm makinalarımız Aktaş Makina GARANTİSİ altındadır.
Aktaş Makina kaliteli malzeme kullanımı ve mükemmel işçiliğiyle kendi alanında daima en iyiyi amaç edinmiştir.

Neden Aktaş Makina?

Aktaş Makina satış sonrasında da siz değerli müşterilerimizin yanındadır.
Preslerin gövdesinde kullanılan yüksek kaliteli malzemeler modern gaz altı kaynak tekniği ile birleştirilmiştir. Gövde maksimum kuvvette minimum esneme yapacak şekilde tasarlanmış olup tüm kaynaklı parçalar gerilim giderme işlemine tabi tutulmaktadır. Gövde dizaynında Sonlu Elemanlar Yönteminden yararlanılıp, modern bilgisayar programları ile en ince ayrıntısına kadar kontrol edilmektedir. Gövdedeki esnemelerin dünya normlarına indirgenmesi, preste üretilecek parçanın kalitesini ve kalıp ömrünü en üst düzeye çıkarmaktadır.
Aktaş Makina Preslerde kullanılan volan yapısı, en ağır şartlarda dahi, minimum devir kaybedecek şekilde tasarlanmıştır. Volan ve volan mili ağır iş serisi rulmanlar ile desteklenmiş olup, rulman ömrünü arttırmak ve daha kararlı bir volan yapısı için dinamik balans alma işlemi yaptırılmaktadır. Bu işlem yüksek volan devirlerinde dahi stabil bir çalışma sunmaktadır.
İş güvenliğini arttırmak için Aktaş Preslerde pnömatik fren-kavrama tertibatı kullanılmaktadır. Preslerimizde kullanılan fren-kavrama üniteleri, Avrupa normlarında olup, önde gelen üreticiler ile çalışılmaktadır. Kullanılan fren-kavrama üniteleri maksimum kalıp yüklerinde dahi gerekli kavrama ve fren kuvvetini verecek şekilde seçilmektedir. Tüm bu işlemler fren-kavrama ünitesinin ömrünü arttıracağı gibi, uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.
Aktaş Makina Preslerde ön kapak açıldığında ilk göze çarpan çok güçlü eksantrik şaft ve biyel kolu kullanılmış olduğudur. Preslerimizde kullanılan biyel kolu uygun çelik dökümlerden imal edilmektedir. Biyel kolu yataklaması maksimum düzeyde seçilerek, zaman ile oluşabilecek boşluklar minimuma indirgenmiştir. Biyel kolu en uygun uzunlukta seçilerek, pres kızaklarına gelebilecek olan yatak yükleri minimuma indirgenmiştir. Böylelikle maksimum hassasiyet ve en uzun makine ömrü elde edilmektedir.